Inna majówka, te same priorytety - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Inna majówka, te same priorytety

Data publikacji 30.04.2020

Śląscy policjanci są przygotowani do zabezpieczenia długiego weekendu majowego. Czuwając nad przestrzeganiem przepisów, służą też pomocą każdemu, kto jej potrzebuje. Dotychczas pierwsze dni maja kojarzyły się z wypoczynkiem, często poza miejscem zamieszkania. Jednak ta majówka będzie inna niż wszystkie do tej pory. Obostrzenia dotyczące zakrywania ust i nosa, zakaz zgromadzeń czy konieczność utrzymania dystansu nadal obowiązują. To nie czas na spotkania towarzyskie i grille. Od zachowania każdego z nas zależy zdrowie i życie innych osób.

Majówka dla większości z nas kojarzyła się zawsze z urlopem i wyjazdami. Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej. Ze względu na epidemię, musimy nadal stosować się do obowiązujących obostrzeń. Nie jest to jeszcze czas, aby pozwolić sobie na towarzyskie spotkania i imprezy w gronie znajomych. Stan epidemii trwa, dlatego śląscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pewne zachowania i przyzwyczajenia musiały się zmienić już jakiś czas temu i każdy miał czas się do nich przyzwyczaić. Wprowadzane obostrzenia są przez większość osób przestrzegane. Na nieliczne przypadki ich łamania policjanci reagują jednak stosownie do okoliczności. Przypominamy, że nadal obowiązują pewne zasady, które każdy musi przestrzegać. Dotyczą one przede wszystkim zachowania 2-metrowej odległości od innych osób w przestrzeni publicznej, czy zasłaniania nosa i ust. Do odwołania obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń i spotkań towarzyskich.

Majowy weekend jest dla policjantów czasem intensywnej pracy. Na ulicach będzie wiele patroli. Pomimo mniejszego ruchu na drogach, policjanci drogówki są w pełnej gotowości. Nie ma bowiem przyzwolenia na niebezpieczne zachowania i zbyt szybką jazdę. Drogowi piraci muszą liczyć się ze stanowczą reakcją mundurowych. Na drogi wyjadą również jak zwykle policjanci z grupy SPEED, w swych nieoznakowanych samochodach, zdolnych ukrócić zapędy nawet największych miłośników szybkości.

Wykażmy się zdrowym rozsądkiem, nie tylko podczas tego majowego weekendu...

  • policyjna taśma wykorzystywana na miejscach zdarzeń, np. drogowych, w tle policjanci przy radiowozie
  • umundurowany policjant z maseczką na twarzy
  • umundurowany policjant z maseczką na twarzy, trzymający w dłoni radiostację