Maseczki od wojkowickich stróżów prawa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Maseczki od wojkowickich stróżów prawa

Data publikacji 25.04.2020

Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych obowiązujące od ponad tygodnia i stało się nie tylko obowiązkiem, ale również podstawowym środkiem ochrony osobistej. W akcję przekazywania obywatelom tych środków włączyli się także policjanci z wojkowickiego komisariatu. W ręce mieszkańców miasta trafiły maseczki szyte między innymi przez więźniów osadzonych w miejscowym zakładzie karnym.

W związku z obowiązującym od zeszłego tygodnia na terenie kraju nakazem zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych, wiele organizacji, firm i przede wszystkim zwykłych obywateli włączyło się w akcję szycia maseczek. Na terenie Wojkowic, w działania związane z przekazywaniem uszytych maseczek między innymi przez więźniów z pobliskiego zakładu karnego, włączyli się lokalni samorządowcy oraz policjanci. Wczoraj mundurowi podczas swojej służby rozdawali maseczki w miejscach najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców miasta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w produkcję oraz dystrybucję środków ochrony. Wspólna akcja z pewnością wpłynie na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się pandemii.

  • Policjanci ubrani w maseczki ochronne
  • Policjanci otrzymują maseczki ochronne od samorządowców
  • Policjanci rozdający maseczki ochronne
  • Policjanci rozdający maseczki ochronne
  • Policjant w maseczce
  • Policjanci rozdający maseczki ochronne
Ładowanie odtwarzacza...