Wiadomości

Policjant wsparł kolegów i uszył maseczki. Dzielimy się nimi również z innymi ludźmi

Data publikacji 18.04.2020

Policjanci to jedna z grup zawodowych, które nie mogą „zwolnić” czy zawiesić swojej działalności w czasie epidemii. Dlatego środki ochrony indywidualnej są dla nich niezwykle ważne. Pomimo tego, że sprzęt ochronny jest na bieżąco przekazywany mundurowym, wspierani są przez darczyńców. Jednym z nich jest tarnogórski policjant, który wraz z rodziną uszył maseczki dla policjantów z całej komendy. Swoimi maseczkami dzielimy się również z osobami, które nie mogły ich kupić.

Maseczki ochronne to jeden z najbardziej poszukiwanych towarów. Zwłaszcza teraz kiedy zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe. Środki ochrony indywidualnej są dla nas niezwykle ważne, abyśmy mogli jak najdłużej dla Was służyć. Pomimo tego, że sprzęt ochronny jest na bieżąco przekazywany wszystkim policjantom, którzy, jako jedna z grup zawodowych nie może „zwolnić” czy zawiesić swojej działalności w czasie epidemii, środki ochrony dla mundurowych przekazują również darczyńcy. Są nimi instytucje takie, jak np. Urząd Miasta, czy Starostwo Powiatowe. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie wesprzeć swoich kolegów postanowił również tarnogórski policjant, który wraz ze swoją rodziną uszył dla stróżów prawa z całej komendy i komisariatów, bawełniane maseczki ochronne.

Maseczkami, które posiadamy, w miarę możliwości dzielimy się również z mieszkańcami - przede wszystkim z osobami starszymi, które niejednokrotnie mają problemy z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości, a są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. Tak też było dzisiaj, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach trafiła seniorka. Kobieta poprosiła o pomoc, ponieważ nie mogła nabyć maseczek ochronnych i nie wiedziała, co ma zrobić. Apaszka, którą posiadała, według jej oceny niedostatecznie chroniła jej nos i usta. Tarnogórscy policjanci podarowali seniorce posiadane przez siebie maseczki i życzyli jej dużo zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Przypominamy!

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Dzięki temu chroni siebie i innych, a osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

Powrót na górę strony