Wiadomości

Pierwsze dotkliwe kary pieniężne za niestosowanie się do zasad bezpieczeństwa

Data publikacji 07.04.2020

W związku z przekazanymi przez zawierciańskich policjantów informacjami o naruszeniach obowiązujących przepisów, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zawierciu wydał pierwsze decyzje, nakładające dotkliwe kary pieniężne. Czterech mężczyzn będzie musiało zapłacić po 5 000 zł. Trzech z nich złamało kwarantannę. Czwarty nie dostosował się do obowiązku zakazu przemieszczania się w celach innych niż określone przepisami.

O naruszeniach nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informowany jest Powiatowy Inspektor Sanitarny. Do tej pory zawierciańscy policjanci przekazali 7 takich informacji. Są już pierwsze decyzje - 4 osoby zostały ukarane grzywnami. Zgodnie z decyzjami wydanymi przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego, czterech mężczyzn będzie musiało zapłacić po 5 000 zł. Trzech z nich, objętych kwarantanną domową, nie zastosowało się do obowiązujących ich zasad, czwarty zaś, zlekceważył przepisy związane z przemieszczaniem się. Nałożone kary pieniężne nie wykluczają w tym przypadku odpowiedzialności prawnej. W każdym z czterech przypadków, za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Dotkliwe sankcje karne mają przyczynić się do odpowiedzialnego i poważnego podejścia do obecnego zagrożenia.

Przypominamy!

Powiatowy Inspektor Sanitarny za naruszenia nakazów, zakazów lub ograniczeń związanych z obecnym zagrożeniem może nałożyć grzywnę od 5 tys. do 30 tys zł. Dodatkowo, niestosowanie się do przepisów skutkuje odpowiedzialnością prawną.

 

Powrót na górę strony