Wiadomości

Społeczność lokalna dziękuje policjantom z Kłomnic

Data publikacji 05.03.2020

W połowie lutego w gminie Mstów doszło do licznych aktów wandalizmu, w wyniku których zniszczone zostały wiaty przystankowe, altana na terenie rekreacyjnym, ogrodzenie cmentarza, „skała miłości” i elewacje prywatnych budynków. W wielu miejscach na terenie gminy Mstów pojawiły się różnego rodzaju napisy namalowane czerwoną, niezmywalną farbą. Tydzień później policjanci z Kłomnic ustalili i zatrzymali sprawcę tych dewastacji. Wójt Mstowa podziękował mundurowym za zaangażowanie i skuteczne działania.

Do zdarzenia doszło 13 lutego. Policjanci z Kłomnic zostali zawiadomieni o dewastacji licznych obiektów na terenie gminy Mstów. Dzięki wnikliwej pracy mundurowych z Kłomnic, tydzień później ustalili oni odpowiedzialnego za akty wandalizmu. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Mstowa, który w chwili zatrzymania posiadał tez przy sobie działkę dilerską zielonego suszu. Usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie gminnego mienia i posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat więzienia.

Wójt gminy Mstów podziękował policjantom z Kłomnic za zaangażowanie i determinację w wykryciu sprawców wandalizmu. Słowa uznania skierował również do asp. Pawła Kubana i asp. Bogumiła Trejtowicza, wskazując na ich predyspozycje do pełnienia obowiązków dzielnicowych i podkreślając, jak ważną rolę pełnią w procesie budowania społecznego zaufania.

 

  • napisy typu graffiti naniesione czerwoną farba na elewacje różnych obiektów z kamienia we Mstowie
  • napisy typu graffiti naniesione czerwoną farba na elewacje różnych obiektów z kamienia we Mstowie
  • napisy namalowane czerwona farba na wiacie przystankowej we Mstowie
Powrót na górę strony