30 zarzutów i areszt dla seryjnego włamywacza - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

30 zarzutów i areszt dla seryjnego włamywacza

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z komisariatu I w Częstochowie w ubiegłym tygodniu zatrzymali 47-latka podejrzanego o dokonanie 26 transakcji skradzionymi kartami bankomatowymi na kwotę prawie 1 tys. zł oraz włamania do samochodu osobowego i lokalu gastronomicznego. Mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

W piątek operacyjni z częstochowskiej "jedynki" zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia rano włamał się do lokalu gastronomicznego na ternie Częstochowy. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim skradziony telefon komórkowy, tablet i pieniądze. W toku dalszych czynności okazało się, że od maja do listopada 2019 roku 47-latek przywłaszczył sobie znalezioną kartę kredytową i wielokrotnie dokonywał nią transakcji podczas zakupów w sklepach ogólnospożywczych. Ponadto w styczniu br. włamał się do samochodu osobowego, z którego dokonał kradzieży głośnika, pieniędzy i karty płatniczej, którą również wielokrotnie płacił za zakupy w sklepach na terenie miasta.
Mężczyzna dokonał łącznie 26 transakcji skradzionymi kartami oraz dwóch nieudanych prób takich transakcji. Wielokrotny włamywacz usłyszał łącznie 30 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.
Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy aresztu. 47-latek przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

  • kajdanki założone na ręce trzymane z tyłu podejrzanego
  • policjanci wyprowadzają podejrzanego z pomieszczenia dla osób zatrzymanych
  • policjant zakłada kajdanki podejrzanemu