Wiadomości

Pożary kamienic w Czerwionce-Leszczynach

Data publikacji 19.02.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożarów kamienic, do których doszło wczoraj wieczorem. Z budynków ewakuowano 48 osób. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń. W sprawie policjanci zatrzymali jedną osobę, która może mieć związek z pożarami. Wszystkich świadków, którzy mogą posiadać istotne informacje w tej sprawie prosimy o pilny kontakt z policjantami.

Wczoraj, o godzinie 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej - na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Służby natychmiast ruszyły z pomocą. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób. Na szczęście żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń. Zniszczenia kamienic były na tyle poważne, że mieszkańcy musieli spędzić noc poza swoim miejscem zamieszkania. Oprócz rybnickich stróżów prawa, do działań włączyli się policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz mienie mieszkańców. Komendant Miejski Policji w Rybniku – mł. insp. Rafał Głuch, skierował dodatkowe siły policyjne, które patrolowały rejon osiedla całą noc. Do zdarzeń zangażowano blisko 60 policjantów. Stróże prawa z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali osobę, która może mieć związek z pożarami.

Dzisiaj na miejscu zdarzenia będą trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć istotne w tej sprawie informacje o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami z Czerwionki-Leszczyn - tel: (32) 439 17 10.

  • Pożar kamienicy w Czerwionce-Leszczynach.
  • Pożar kamienicy w Czerwione-Leszczynach.
  • Pożar w Czerwionce-Leszczynach.
  • Czerwionka-Leszczyny, pożar kamienicy.
  • Policjanci na miejscu pożaru kamienicy.
  • Pożar kamienicy w Czerwionce-Leszczynach. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.48 MB)

Powrót na górę strony