Zakochani w pomaganiu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zakochani w pomaganiu

Data publikacji 14.02.2020

Zakończyła się honorowa zbiórka krwi, która prowadzona była od rana przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Policjanci i pracownicy cywilni jak zwykle chętnie oddali ten życiodajny płyn. Krew trafi wkrótce do najbardziej potrzebujących. W święto zakochanych cząstką siebie podzieliło się... 14 osób.

 

Śląscy mundurowi wzięli udział w honorowej zbiórce krwi. Dzisiaj o godz. 8.00 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkował na parkingu komendy. Do godziny 13.00 każdy miał okazję podzielić się życiodajnym płynem z najbardziej potrzebującymi. Policjanci zawsze są gotowi do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a podczas służby niejednokrotnie ratują ludzkie życie i zdrowie. Mając świadomość, jak ważna jest krew, mundurowi oraz pracownicy cywilni za każdym razem chętnie dzielą się nią z innymi. 
Nie inaczej było dzisiaj. Podczas walentynkowej zbiórki krwi, cząstką siebie z najbardziej potrzebującymi podzieliło się 14 honorowych dawców, którzy oddali przeszło 6 litrów życiodajnego płynu.

  • policjantka trzymająca w dłoni serduszko z logo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic
  • na zdjęciu wnętrze ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, a w nim operator kamery, pracownik centrum krwiodawstwa oraz honorowi dawcy
  • pracownik centrum krwiodawstwa trzyma w specjalnym opakowaniu krew, którą właśnie oddała jedna z osób
  • policjantka wypełnia deklarację przed oddaniem krwi
  • mężczyzna siedzący na fotelu uciska przedramię w miejscu, gdzie było wkłucie
  • Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji udziela wywiadu przed kamerą jednej ze stacji telewizyjnych