Wiadomości

Policjanci z Bielska-Białej stanęli na najwyższym narciarskim podium

Data publikacji 13.02.2020

W Zagrzebiu na stoku narciarskim Sljeme w trakcie Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim odbyły się VIII Międzynarodowe Zawody Narciarskie MSW Republiki Chorwackiej. W rywalizacji udział wzięły drużyny z ośmiu europejskich policji. Nasza drużyna stanęła na najwyższym podium w klasyfikacji drużynowej, zajmując I miejsce. W skład pięcioosobowej mistrzowskiej drużyny weszło aż dwóch bielskich funkcjonariuszy.

Drużyna narciarska reprezentująca Polską Policję podczas pucharu w Chorwacji.
Polscy policjanci udział w zawodach wzięli na zaproszenie Generalnego Dyrektora Policji Republiki Chorwackiej. W skład drużyny weszli; nadkom. Marzena Brandys-Skrobot z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i sierż. sztab. Radosław Dendys z Posterunku Policji w Kozach. W sportowych zmaganiach na stoku brał również udział sierż. Mateusz Kośniewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz dwóch policjantów z województwa małopolskiego: st. sierż. Małgorzata Miszczak i st. sierż. Damian Marek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Polscy policjanci w klasyfikacji drużynowej nie dali swoim kolegom z innych państw żadnych szans i stanęli na najwyższym stopniu podium. Daleko w tyle zostawili za sobą kilkudziesięciu policjantów z dziewięciu drużyn, reprezentujących osiem krajów europejskich tj.: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Kosowa, Macedonii Północnej, Słowenii i Węgier. Policjanci pokazali, że silna i zgrana drużyna potrafi poradzić sobie nie tylko w walce z przestępczością, ale także w rywalizacji sportowej na najwyższym światowym poziomie.

Naszym mistrzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych, służbowych, a także powodzenia w życiu osobistym.

Dyplomy za zajęcie I miejsca w zawodach narciarskich.

Powrót na górę strony