Wiadomości

Dąbrowski policjant wśród Zasłużonych dla Zdrowia Narodu

Data publikacji 06.02.2020

Podkom. Marcin Salwa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej otrzymał odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Dąbrowski policjant od 2002 roku oddał 23 litry krwi. Mundurowy należy do powstałego przy KMP w Dąbrowie Górniczej Policyjnego Klubu Krwiodawców, który oddał dla potrzebujących już prawie 120 litrów tego najcenniejszego daru.

W trakcie uroczystości, która odbyła się w katowickim domu kultury, odznaczenia dla wyróżnionych wręczył Dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

„Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”, to najwyższe odznaczenia dla krwiodawcy, przysługujące osobom, które oddały co najmniej 20 litrów życiodajnego płynu.

Podkom. Marcin Salwa z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej zasłużył na to prestiżowe wyróżnienie z nawiązką – mundurowy oddał do tej pory już 23 litry krwi. Dąbrowski policjant jest członkiem powstałego przy Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej "Policyjnego Klubu Krwiodawców", który liczy obecnie 16 członków. Należący do klubu mundurowi, oddali potrzebującym już prawie 120 litrów tego najcenniejszego leku.

  • podkom. Marcin Salwa wśród Zasłużonych dla Zdrowia Narodu
  • podkom. Marcin Salwa wśród Zasłużonych dla Zdrowia Narodu
  • podkom. Marcin Salwa wśród Zasłużonych dla Zdrowia Narodu
Powrót na górę strony