Wiadomości

Drugi dzień akcji „Trzymaj się prawego pasa”.

Data publikacji 10.01.2020

Od wczoraj śląscy policjanci prowadzą działania na drogach naszego województwa w ramach akcji „Trzymaj się prawego pasa”. Ich celem jest ograniczenie niepożądanych zachowań kierujących i poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracają przede wszystkim uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas jest wolny. Pierwszego dnia działań drogówka odnotowała 17 naruszeń przepisów o ruchu prawostronnym.

Dzisiaj śląska drogówka prowadzi drugi dzień działania „Trzymaj się prawego pasa”. Odbywają się one na drogach DK 86 (Katowice – Sosnowiec) i DW902 (Katowice – Gliwice) – autostrada A4. W trakcie akcji policjanci będą przede wszystkim egzekwowali przestrzeganie obowiązku zajmowania prawego pasa, na jezdniach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku. Celem działań jest poprawa płynności ruchu i promowanie jazdy zgodnie z przepisami tj. blisko prawej krawędzi drogi. Policjanci podczas tego przedsięwzięcia będą zwracali uwagę na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadąc lewym pasem ruchu, pomimo tego, że prawy pas ruchu jest wolny.

Wczoraj drogówka przeprowadziła 24 kontrole pojazdów, odnotowując 21 naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym. Aż 17 kierujących poruszało się lewym pasem jezdni pomimo obowiązku prawostronnego ruchu pojazdów. Mundurowi nałożyli 11 mandatów karnych. Wobec 6 kierujących zastosowali pouczenie. Wczorajsze działania prowadzone były na drogach: DK88 (Gliwice – Bytom) i DW 902 (Gliwice – Katowice) – autostrada A1.

Powrót na górę strony