Wiadomości

25 zatrzymanych za posiadanie narkotyków przed wejściem na festiwal muzyki techno

Data publikacji 12.11.2019

Policjanci z katowickiej komendy, wspierani przez celników oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, kolejny raz przeprowadzili akcję antynarkotykową, w związku z organizowanym festiwalem muzyki elektronicznej w katowickim spodku. Do działań przed halą, gdzie odbywała się impreza, użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Zatrzymano 25 osób, które posiadały przy sobie narkotyki.

Na grafice widać cztery kolejne zdjęcia, od lewej pierwsze widać policjanta z osobą zatrzymaną, drugie widać katowicki spodek, trzecie widac narkotyki na stole, czwarte widać policjantów pracującyh w centrum

Z 10 na 11 listopada w katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanej cyklicznie imprezy muzycznej. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów. Pomimo, że uczestnicy koncertu doświadczeniem lat ubiegłych mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 25 osób, które miały przy sobie narkotyki. W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Pyrzowicach i Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Do działań użyto psy wyspecjalizowane w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki extazy. Stróże prawa przechwycili łącznie ponad 30 działek dilerskich amfetaminy, prawie 40 porcji marihuany i haszyszu oraz 70 tabletek ekstazy. Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

  • Na kolorowym zdjeciu widać policjanta i osobę zatrzymaną
  • Na kolorowym zdjeciu widać policjantów w tymczasowym komisaraicie w katowickim spodku
  • Na kolorowym zdjeciu widać trzy opakowania z narkotykami, które leżą na stole
  • Na kolorowym zdjeciu widać pięć opakowań z narkotykami, które leżą na stole oraz dwie tabletki.
  • Na kolorowym zdjeciu widać dwa opakowania z narkotykami, które leżą na stole
  • Na kolorowym zdjeciu widać cztery opakowania z narkotykami, które leżą na stole
  • Na kolorowym zdjeciu widać trzy opakowania z narkotykami, które leżą na stole
  • Na kolorowym zdjeciu widać policjanta i osobę zatrzymaną przy śaccianie
  • Na kolorowym zdjeciu widać pojazd do konwojowania osób zatrzymanych w tle widać spodek.

Jak co roku, bardzo sprawnie przebiegała współpraca policjantów, celników oraz funkcjonariuszy straży granicznej. Takie akcje są już stałym elementem walki z narkobiznesem w stolicy naszego regionu.

Opis filmu: Na filmie widać działania katowickich polcijantów oraz celników i strażników granicznych w katowickim spodku z uzyciem psów służbowych podczasz festiwalu muzyki elektornicznej mayday.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 49.06 MB)

 

 

Powrót na górę strony