Wiadomości

Pseudokibic aresztowany za usiłowanie rozboju

Data publikacji 08.11.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy oraz komisariatu drugiego zatrzymali podejrzanego o napad rabunkowy 28-latka, powiązanego ze środowiskiem bielskich pseudokibiców. Bielszczanin pobił w jednym z bloków na Osiedlu Karpackim 24-latka, żądając od niego 40 tys. zł. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło podczas długiego weekendu w jednym z bloków na bielskim Osiedlu Karpackim. W sobotę po południu w mieszkaniu, w którym przebywał 24-latek ze swoją znajomą, doszło do napadu. Napastnik zaatakował przebywającego tam mężczyznę i zażądał od niego 40 tys. z. Agresor bił i groził swojej ofierze. Napadnięty mężczyzna nie wydał jednak pieniędzy. W międzyczasie jego znajomej udało się uciec z mieszkania i wezwać pomoc. Kiedy napastnik zorientował się, że na miejsce może już jechać policja, uciekł. Na szczęście napadnięty mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności, w jakich doszło do napadu. Kryminalni z bielskiej dwójki rozpoczęli śledztwo. Sprawdzali, skąd napastnik mógł dowiedzieć się, że napadnięta para może w mieszkaniu przechowywać dużą ilość gotówki oraz zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Stróże prawa przeglądali nagrania z monitoringu miejskiego i poszukiwali świadków przestępstwa. Wspierani przez śledczych z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalili pojazd, którym przyjechał sprawca napadu. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o napad mężczyzny i po kilku godzinach na jednej z uliczek Osiedla Beskidzkiego zauważyli poszukiwany samochód, który zatrzymali do kontroli. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez napadniętego. Po sprawdzeniu jego tożsamości i kryminalnej przeszłości okazało się, że ma on związek z półświatkiem pseudokibiców jednego z bielskich klubów piłkarskich.

Kryminalni z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej zebrali przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie materiał dowodowy, który pozwolił we wtorek przedstawienie mu w prokuraturze zarzutu rozboju. Za przestępstwo to może trafić do więzienia nawet na 12 lat. Śledczy wystąpili również z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd, po rozpoznaniu sprawy, aresztował tymczasowo podejrzanego o rozbój pseudokibica na 3 miesiące.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.2 MB)

Powrót na górę strony