Wiadomości

Trwa akcja "ZNICZ 2019" w województwie śląskim

Data publikacji 31.10.2019

Ruszyła akcja "Znicz 2019" w województwie śląskim. Zainaugurowało ją spotkanie zorganizowane dla mediów przez policjantów drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz z katowickiej komendy miejskiej. Działania prowadzone są przez policjantów wszystkich komend. Stróże prawa dbają, aby podczas długiego weekendu każdy mógł spokojnie i bezpiecznie dotrzeć na groby bliskich. Akcja zaczęła się dziś w godzinach porannych i będzie prowadzona aż do 4 listopada do godz. 6.00.

Dzisiaj na terenie parkingu przed głównym wejściem na teren cmentarza komunalnego przy ulicy Gospodarczej w Katowicach odbyła się wojewódzka inauguracja akcji "Znicz 2019" zorganizowana przez śląską drogówkę. Policjanci z komendy wojewódzkiej i miejskiej w Katowicach podczas spotkania z mediami poruszyli tematykę zmian organizacji ruchu drogowego w rejonach nekropolii oraz wskazali podstawowe przyczyny zdarzeń drogowych w okresie jesienno – zimowym.

W spotkaniu wzięli również udział uczniowie szkoły podstawowej na czele z Julią Polanowską, laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego dla klas I-III szkół podstawowych pn. „Rymowanka – Zachęcanka”, która zarecytowała zwycięski wierszyk:

Bądź widoczny w dzień i w nocy!

Odblask to są takie oczy,

dzięki którym kierujący,

nie potrąci Cię niechcący!

 

Następnie dzieci przekazały elementy odblaskowe osobom dorosłym znajdującym się w okolicy cmentarza.

W ubiegłym roku w czasie akcji „Znicz” na śląskich drogach doszło aż do 8 śmiertelnych wypadków. Natomiast w całym ubiegłym roku zginęło 81 pieszych, z których 43 to osoby powyżej 60 roku życia. Wspólnie zadbajmy, aby w tym roku było bezpieczniej! Policjanci przypominają także o zmianach organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.  

Pamiętajmy również o tym, aby korzystać z elementów odblaskowych noszonych na odzieży. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że będziemy poruszać się po drodze po zmroku.

A tak wyglądają działania "Znicz" w jednostkach policji województwa śląskiego:

- Bielsko-Biała

- Bytom

- Jaworzno

- Katowice

- Myszków

- Racibórz 

- Sosnowiec

- Świętochłowice

- Żory

- Żywiec

  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych oraz dziennikarze
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych z odblaskami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych z odblaskami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych z odblaskami
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych z odblaskami. Na pierwszym planie policjantka wręcza odblask napotkanej osobie
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci i uczniowie szkół podstawowych z odblaskami
Powrót na górę strony