Wiadomości

Wspaniała postawa drugoklasistów z Osin

Data publikacji 24.10.2019

Uczniowie z klasy II A z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Żorach pokazali, jak bardzo są wrażliwi i gotowi nieść pomoc innym. Usłyszawszy o porzuconych kociętach, którymi opiekuje się jeden z żorskich policjantów, postanowili połączyć siły i pomóc w znalezieniu im domu. Ich nauczycielka wczoraj poinformowała stróżów prawa, że dzieci wykonały kolorowe ogłoszenia i rozniosły je po mieście...

W ubiegłym tygodniu lokalne portale i media społecznościowe obiegła informacja o tym, że rodzina jednego z żorskich policjantów opiekuje się porzuconymi kociętami. Apelem stróżów prawa zainteresowało się wiele osób, które próbowały pomóc w znalezieniu domu dla zwierząt. 

Wczoraj nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 7 w Żorach, mieszczącego się w dzielnicy Osiny, wysłała wiadomość ze zdjęciami prac dzieci, które z własnej inicjatywy postanowiły pomóc kociętom. Drugoklasiści wykonali kolorowe ogłoszenia i roznosili je po Żorach. Postawa uczniów zasługuje na wyjątkową pochwałę. Dzieci nie tylko wykazały się niespotykaną wrażliwością i empatią, ale także dojrzałością społeczną i gotowością do działania. To bez wątpienia wspólna zasługa ich rodziców i nauczycieli, którzy od lat angażują je we wszelkie akcje charytatywne.

Najważniejsze jest także to, że dwa porzucone maluchy znalazły już dom. Było to możliwe, dzięki zasłudze wszystkich osób zaangażowanych w jego poszukiwanie, a przede wszystkim dzięki nowej opiekunce, która przyjęła kocięta pod swój dach. W imieniu naszych braci mniejszych serdecznie dziękujemy za tak ogromny odzew.

Powrót na górę strony