Tragiczny wypadek w Kalei. Nie żyje kierowca renault. - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Tragiczny wypadek w Kalei. Nie żyje kierowca renault.

Data publikacji 11.10.2019

Kłobuccy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Kalei. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Ogrodowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu audi jadącemu w kierunku Wręczycy Wielkiej. Niestety, na skutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 57-letni kierowca renault clio.

Do zderzenia audi i renault doszło wczoraj, kilka minut przed godziną 12.00, na drodze wojewódzkiej nr 494 w miejscowości Kalej. Jak wstępnie ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, kierowca renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – ulicy Ogrodowej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu audi jadącemu w kierunku Wręczycy Wielkiej.

Niestety, na skutek tego wypadku śmierć na miejscu poniósł 57-letni kierowca renault clio, mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka.

Audi kierował 51-letni mężczyzna, również mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka, który nie odniósł poważnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, oględziny przeprowadzili policjanci z kłobuckiej drogówki. Ponadto, w czynnościach udział brał technik kryminalistyki. Szczegółowe okoliczności tragedicznego zdarzenia wyjaśniają teraz kłobuccy kryminalni. Będzie ono również zbadane przez biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu.

Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół, w skład którego wchodzą policjanci z drogówki oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wszystkie osoby będące świadkami tego wypadku proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku pod nr telefonu (34) 3109200, 997, 112 lub z najbliższą jednostką policji.

  • rozbite samochody i służby pracujące na miejscu wypadku
  • policjant stoi przy rozbitym samochodzie audi
  • policjantka idzie w kierunku rozbitego samochdu