Wiadomości

Zdradziła ich głośna muzyka...

Data publikacji 10.10.2019

Zbyt głośna muzyka była powodem policyjnej interwencji w jednej z piwnic w bloku mieszkalnym w dzielnicy Rybnika. Jak się szybko okazało, grający w karty trzej mężczyźni mieli przy sobie marihuanę. Policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach zatrzymali mieszkańców Rybnika. Śledczy zabezpieczyli marihuanę, z której można było przygotować blisko 260 działek dilerskich.

W poniedziałek, około godziny 15.00 policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowicach pojechali na interwencję do jednego z bloków mieszkalnych w dzielnicy Rybnika- Chwałowicach. Z piwnicy dobiegała głośna muzyka oraz krzyki i hałasy. Gdy mundurowi zeszli do pomieszczenia, zauważyli grających w karty trzech młodych mężczyzn, a obok nich susz roślinny i młynek. 19-latek od razu przyznał stróżom prawa, że marihuana jest jego własnością. W efekcie dwóch 20-latków i 19-letni rybniczanin zostało zatrzymanych i doprowadzonych do policyjnego aresztu. Śledczy zabezpieczyli marihuanę, z której można by przygotować blisko 260 działek dilerskich. Nastolatek przyznał policjantom, że sam uprawiał marihuanę.

Rybniczanin został objęty policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Mężczyzna usłyszał zarzut nielegalnej uprawy konopi i posiadania znacznej ilości narkotyków. To przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Drugi z zatrzymanych również usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

  • Policjant WK podczas oględzin, w ręku trzyma woreczek z marihuaną.
  • Zatrzymana marihuana w ilości blisko 260 działek dilerskich.
  • Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego podczas oględzin zatrzymanej marihuany.
  • C. d. oględzin. Policjant trzyma w rękach worek z marihuaną.
  • C. d. oględzin. Policjant trzyma w rękach zatrzymany młynek z interwencji w Rybniku - Chwałowicach.
  • Zabezpieczona marihuana

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.87 MB)

Powrót na górę strony