Wiadomości

„Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek” - film

Data publikacji 04.09.2019

Przedstawiamy film promujący akcję „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”. Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. Zachęcamy do oglądania i przypominamy, że drogi te mają umożliwić dojazd służbom ratowniczych i podjęcie działań ratujących życie, zdrowie i mienie.

Na zdjęciu widoczny policjant ruchu drogowego, radiowóz oraz widać ręce mężczyzny, który trzyma ulotkę akcji "Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek".http://tychy.slaska.policja.gov.pl/k27/informacje/wiadomosci/268300,quotBezpieczna-droga-do-szkolyquot-w-Tychach.html?sid=b4dfe4ad88895659da6d8ac9a0f8d945

Przypominamy, że trwa akcja „Nie odbieraj sobie i innym szansy na ratunek”. Dotyczy ona parkowania samochodów na drogach pożarowych. W przedsięwzięcie zaangażowani są mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urząd Miasta Tychy, administratorzy wielu nieruchomości oraz przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych.

Nie odbieraj sobie, swojej rodzinie i pozostałym mieszkańcom szansy na ratunek. Zwróć uwagę jak parkujesz samochód. Pamiętaj że służby ratownicze wykorzystują większe samochody i potrzebują wolny pas ruchu o szerokości minimum 4 m.

Uwaga:

Parkowanie na drogach dojazdowych oraz pożarowych zagrożone jest mandatem karnym w wysokości do 500 zł, a także odholowaniem pojazdu.

Policjanci przypominają, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wszelkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące poszczególnych rejonów służbowych można zgłaszać pod numerami telefonów dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Tychach lub na adres ich poczty elektronicznej znajdujących się na stronie internetowej albo dzięki aplikacji "Moja Komenda"  lub też korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.22 MB)

Powrót na górę strony