Wiadomości

Kradł, by podnieść sobie poziom adrenaliny...

Data publikacji 27.08.2019

Zawierciańscy dzielnicowi trafili na dziuplę złodzieja – kolekcjonera. W jego dwóch garażach znajdowało się ponad 200 przedmiotów skradzionych w ostatnich latach na terenie Zawiercia. Są to rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt i meble ogrodowe. Zatrzymany 52-letni mężczyzna usłyszał pierwsze zarzuty. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny. Część odzyskanego mienia policjanci zwrócili już prawowitym właścicielom.

Zatrzymany 52-letni mężczyzna od kilku lat włamywał się i okradał mieszkańców Zawiercia. Łup gromadził w dwóch garażach na terenie swojej posesji. Dzielnicowi znaleźli w nich kilkanaście rowerów, kilka kosiarek do trawy, meble ogrodowe, elektronarzędzia i szereg innych przedmiotów. Zawiercianin przyznał się do ich kradzieży. Twierdził, że kradł dla rozrywki, aby podnieść sobie poziom adrenaliny. Zatrzymany 52-letni mężczyzna usłyszał pierwsze zarzuty za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Decyzją prokuratury, do czasu rozprawy, pozostanie pod dozorem policji. Część odzyskanego towaru jest już zwracana prawowitym właścicielom. Następnie policjanci będą ustalać pochodzenie pozostałych rzeczy. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli przedmioty warte 170 tys. złotych. 

  • Garaż wypełniony skradzionymi przedmiotami. Na pierwszym aluminiowa drabina i meble ogrodowe. W tle widoczne rowery i kosiarki.
  • Garaż wypełniony skradzionymi przedmiotami. Na pierwszym aluminiowa drabina i meble ogrodowe.
  • Garaż wypełniony skradzionymi przedmiotami. Na pierwszym butle gazowe, kosiarka i garnki do prażonek.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.58 MB)

Powrót na górę strony