Wiadomości

Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 21.08.2019

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Grzegorz Matuszek podziękował mieszkance Świerklan za wzorową postawę obywatelską. Pani Aleksandra uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który prowadził samochód mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Czujność, zaangażowanie i odwaga tej Pani zasługuje na ogromne uznanie. Działając w zdecydowany sposób być może zapobiegła tragedii na drodze.

Mł. insp. Grzegorz Matuszek spotkał się dzisiaj w komendzie z Panią Aleksandrą, która wykazała się odwagą i przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Komendant podziękował za pomoc i podkreślił, że współpraca z tak życzliwą i pełną zaangażowania obywatelką, to dla policji zaszczyt. 

Wspieraj kampanię "NIE REAGUJESZ - AKCEPTUJESZ" i bądź dumny ze swojej postawy!

W poniedziałek kobieta poinformowała dyżurnego wodzisławskiej policji o tym, że ulicą Centralną w Połomi jedzie volkswagen, którego kierowca najprawdopodobniej jest pijany. Zanim jednak zadzwoniła na policję, sama uniemożliwiła kierującemu dalszą jazdę. Widząc, że jedzie on całą szerokością jezdni, zjechała za nim na parking i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Potem już czekała na przybycie policyjnego patrolu. Kierującym okazał się 34-latek, który w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Kierowca odpowie wkrótce za przestępstwo jakiego się dopuścił.

Komendant Matuszek podkreślił, że taki czyn stanowi niezwykłe wsparcie dla działań policji, a odwaga i determinacja Pani Aleksandry zasługują na najwyższe uznanie. Chęć niesienia pomocy oraz kreowanie praworządnych zachowań godne są naśladowania. Sama wyróżniona podkreśliła, że działała pod wpływem impulsu, wiedziała jednak, że nie może postąpić inaczej. Jak się okazało, kobieta już nie po raz pierwszy interweniowała w związku z podejrzeniem jazdy pod wpływem alkoholu.

Podczas spotkania, komendant wręczył Pani Aleksandrze pisemne podziękowania i kwiaty oraz drobne upominki z logo kampanii "Nie reagujesz -  akceptujesz". Życzył też mieszkańce wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności.

"Odwaga nie polega na braku lęku, ale na osądzie, że coś innego jest ważniejsze niż strach"

Powrót na górę strony