Wiadomości

Nowe motocykle dla kłobuckiej drogówki

Data publikacji 13.08.2019

Na drogi powiatu kłobuckiego wyruszyły nowe oznakowane motocykle Yamaha. Motocykle zostały zakupione ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych, a także przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystego przekazania dokonał Komendant kłobuckiej Policji oraz Starosta Kłobucki.

Wczoraj odbyło się uroczyste przekazanie policjantom kłobuckiej drogówki nowych motocykli Yamaha. W spotkaniu wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka oraz Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

Pojazdy zostały zakupione ze środków przekazanych przez Komendę Główną Policji w ramach Programu modernizacji służb mundurowych, a także przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Komendant Powiatowy Policji w Kłobucku insp. Tomasz Górka złożył podziękowanie Staroście Kłobuckiemu za zrozumienie policyjnych potrzeb związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa oraz za wsparcie w doposażeniu w nowe środki transportu. Szef kłobuckich mundurowych podkreślił, że okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Przekazane motocykle to już kolejne w tym roku uzupełnienie floty kłobuckiej Policji.

Nowe motocykle mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz komfort policjantom, którzy będą na nich pełnić służbę. Jednoślady o pojemności 689 cm³ wyposażone są w silnik typu: 2-cylindrowy, 4-suwowy, chłodzony cieczą, DOHC, 4-zaworowy. Każdy z motocykli Yamaha MT-07 Tracer wart jest prawie 45 tys. zł brutto. Dla przyszłych użytkowników nowo zakupionych pojazdów zaplanowano specjalistyczne szkolenia.

Użytkującym motocykle policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

  • komendant, starosta, policjanci oraz dwa motocykle policyjne przed komendą
  • komendant, starosta, policjanci oraz dwa motocykle policyjne przed komendą
  • starosta przekazuje kluczyki do motocykla policjantowi
  • komendant i starosta przekazują kluczyki do motocykla policjantowi
  • policjant prezentuje motocykl komendantowi i staroście
  • policjant prezentuje motocykl komendantowi i staroście
  • policjant prezentuje motocykl komendantowi i staroście
  • policjanci na motocyklach
  • policjanci na motocyklach
Powrót na górę strony