Podsumowanie działań NURD w województwie śląskim - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Podsumowanie działań NURD w województwie śląskim

Data publikacji 09.08.2019

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas czwartkowej akcji, która trwała do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

Akcja „NURD" była prowadzona na drogach województwa śląskiego w czwartek w godzinach 06.00 - 22.00. Wzięło w inej udział 621 policjantów garnizonu śląskiego. Mundurowi bacznie przyglądali się zachowaniu pieszych oraz zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

Stróże prawa podjęli czynności wobec 1831 kierowców. Zmotoryzowani najczęściej w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, parkowali na chodnikach lub w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Z kolei wykroczeniem najczęściej popełnianymprzez rowerzystów była jazda wzdłuż przejścia dla pieszych. Łącznie policjanci interweniowali wobec kierowców jednośladów 24 razy.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Dlatego apelujemy o ostrożność i wyobraźnię!

A tak wyglądały działania NURD w poszczególnych miastach województwa śląskiego:

Jaworzno

Mikołów

Pszczyna