Wiadomości

Centralne obchody Święta Wojska Polskiego-informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym

Data publikacji 08.08.2019

W związku z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego w Katowicach wprowadzone zostaną duże zmiany w organizacji ruchu. Już od 9 sierpnia kierujący oraz pasażerowie komunikacji publicznej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje w tym zakresie.

W dniach 9 – 10 sierpnia 2019 roku na ulicach Katowic zostanie przeprowadzona próba generalna.

Policjanci będą zabezpieczać trasę przemarszu defilady z udziałem żołnierzy i pojazdów sił zbrojnych. W ramach próbnej defilady z ruchu zostaną wyłączone główne ciągi komunikacyjne przebiegające przez teren Katowic tj. DK79 ul. Bagienna, Roździeńskiego, i Korfantego.

9 sierpnia od godz. 20.00 nastąpi zamknięcie ruchu na odcinku DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską do ul. Olimpijskiej. Od godz. 22.00 całkowicie wyłączone z ruchu mogą zostać następujące ulice: DK79 ul. Bagienna, Roździeńskiego, Rondo i ul. Korfantego do ul. Telewizyjnej. Na skrzyżowaniu ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem, a 10 sierpnia od ok. godziny 1.00 ciąg komunikacyjny zostanie całkowite zamknięty. Ruch w tunelu będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast ok. godz. 1.00 tunel może zostać całkowicie zamknięty.

 

W dniu 15 sierpnia 2019 roku w Katowicach odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego z udziałem żołnierzy i pojazdów sił zbrojnych.

W okresie 14 - 15 sierpnia nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym w miejscu organizacji obchodów, a w szczególności na DK79 ul. Bagienna, Roździeńskiego i Korfantego oraz na ulicach przyległych.

14 sierpnia od god. 20.00 do 15 sierpnia do ok. godz. 18.00 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice:

- DK79 ul. Bagienna od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła z ul. Murckowską;

- DK79 od skrzyżowania z ul. Lwowską, Bagienną i Roździeńskiego, Rondo im. gen. Jerzego Ziętka, ul. Korfantego do Placu Alfreda;

- ul. Chorzowska od skrzyżowania ul. Sokolskiej do Ronda im. gen. Jerzego Ziętka;

- Strefa Kultury;

- skrzyżowanie ul. Misjonarzy Oblatów z ul. Katowicką (nastąpi ręczna regulacja ruchem, całkowite zamknięcie w dniu 15 sierpnia od ok. godz. 1.00);

- tunel pod Rondem (ruch będzie odbywał się tylko w kierunku Sosnowca, natomiast w dniu 15 sierpnia od godz. 8.00 tunel zostanie zamknięty).

 

 

Z uwagi na charakter uroczystości osoby dojeżdżające na defiladę samochodami zachęcamy do pozostawienia pojazdów na obrzeżach miasta, a następnie do skorzystania z komunikacji publicznej.

Natomiast trzeba zwrócić uwagę, iż ze względu na zamknięcie ulic (w tym ronda) – nie będą kursować w tym obszarze linie tramwajowe. Ruch tramwajowy będzie utrzymany na kierunkach od Zawodzia do pl. Wolności oraz od Brynowa w kierunku Zawodzia. Tramwaje jadące ze strony Chorzowa będą zawracały do Chorzowa na pętli na wysokości Stadionu Śląskiego. Zmiany będą dotyczyły także komunikacji autobusowej (dla linii, których trasa przebiega przez wspomniane powyżej ulice). Wszystkich użytkowników komunikacji publicznej, a także osoby, które chcą dojechać na defiladę – zachęcamy do sprawdzania rozkładów na stronach Zarządu Transportu Metropolitalnego (ZTM) – www.metropoliaztm.pl

Prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach, a przede wszystkim o dostosowywanie się do poleceń policjantów i innych służb zabezpieczających uroczystości.

 

W okresie od 9 sierpnia od godz. 6.00 do 10 sierpnia do godz. 8.00 oraz od 14 sierpnia od godz. 16.00 do 15 sierpnia do godz. 18.00 zostanie uruchomiona specjalna infolinia pod nr telefonu 32 200 11 11, pod którą będzie można uzyskać informacje dot. utrudnień w ruchu.