Wiadomości

Policyjny pies Sara odszedł na emeryturę

Data publikacji 31.07.2019

Po 6 latach służby na emeryturę odszedł policyjny pies Sara. Od 2013 roku wiernie służyła swojemu przewodnikowi asp. Tomaszowi Powązce w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Niestety z uwagi na stan zdrowia Sara nie mogła już pełnić służby. Teraz zaopiekuje się nią jej dotychczasowy opiekun, u którego zamieszkała.

Psy w policji odgrywają bardzo ważną rolę. Ze względu na dobrze rozwinięty zmysł węchu wykorzystywane są podczas wielu różnych działań policyjnych. Oprócz tropienia sprawców przestępstw biorą udział w poszukiwaniach osób zaginionych oraz wykrywania narkotyków czy materiałów wybuchowych.

Sara pełniła służbę prewencyjną w częstochowskiej Komendzie. Wspólnie z asp. Tomaszem Powązką patrolowała ulice naszego miasta i powiatu, poszukiwała osób zaginionych, tropiła przestępców po śladach zapachowych i zapewniała bezpieczeństwo podczas imprez masowych. W trakcie wizyt w szkołach i przedszkolach zachwycała swoim posłuszeństwem. Jednak pomimo swojej łagodnej natury, w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia swojego opiekuna potrafiła stanowczo obezwładnić agresora.

Ze względu na problemy zdrowotne, Sara musiała odejść na emeryturę. Teraz jej leczeniem i opieką zajmie się jej służbowy opiekun, u którego spędzi resztę swojego życia.

 

 

  • owczarek niemiecki stoi na trawie
  • owczarek niemiecki Sara stoi przy swoim opiekunie, który znajduje się obok niej w przysiadzie
  • pies służbowy Sara ze swoim opiekunem podczas ćwiczeń z agresywnym przeciwnikiem - policjant trzyma na ręce specjalną rękawicę, pies atakuje
  • owczarek niemiecki siedzi przy armatce
  • owczarek niemiecki zimą spaceruje po torze przeszkód na szkoleniu dla psów
  • Sara pies służbowy z wizytą u dzieci - dzieci wyciągają ręce by ją pogłaskać. Pies leży przy nogach swojego opiekuna
Powrót na górę strony