Inspektor Kucia po wieloletniej służbie pożegnał się z mundurem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Inspektor Kucia po wieloletniej służbie pożegnał się z mundurem

Data publikacji 12.07.2019

Po 27 latach służby Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotr Kucia rozstał się z mundurem. Komendant z dniem 12 lipca odszedł na zasłużoną emeryturę. Pożegnali go policjanci oraz pracownicy cywilni śląskiej Policji.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Piotra Kucia po 27 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę. Wczoraj w katowickiej komendzie wojewódzkiej pożegnali go przedstawiciele kierownictwa, koleżanki i koledzy mundurowi oraz pracownicy cywilni, którzy podziękowali mu również za wspólną służbę. Inspektor Piotr Kucia od 2012 roku nadzorował w śląskiej Policji pion logistyczny. Przez ten czas dał się poznać jako bardzo zaangażowany w służbę, kompetentny i przychylny przełożony oraz współpracownik. Pod jego nadzorem przeprowadzono wiele przedsięwzięć inwestycyjnych. Był to czas intensywnego układania pracy wydziałów logistycznych, zmiany infrastruktury, taboru i posiadanego przez śląską Policję sprzętu. W tym okresie wybudowano i zmodernizowano wiele policyjnych obiektów i jednostek.

Życzymy odchodzącemu na emeryturę Komendantowi przede wszystkim zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń oraz kolejnych sukcesów zawodowych. Niech nadchodzące lata obfitują w spokój oraz dalszą realizację celów, pasji i życiowych marzeń.

Inspektor Piotr Kucia jest absolwentem Wydziału Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów Zarządzania i Umiejętności Menedżerskich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Szlify oficerskie zdobywał w 2000 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął 22 lipca 1992 roku. Po kursie w Batalionach Prewencji Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, służył w Komisariacie Policji w Szczyrku. Już w 2000 roku został przeniesiony do Szkoły Policji w Katowicach do sekcji organizacji szkolenia i poligrafii. W 2002 roku po raz pierwszy pełnił ukierunkowane obowiązki na stanowiskach ds. zamówień publicznych oraz zaopatrzenia i transportu. Po kolejnych pięciu latach objął stanowisko Zastępcy Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W 2009 roku – po siedemnastu latach służby – objął stanowisko Dyrektora Biura Logistyki Policji Komendy Głównej Policji. Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach ds. Logistycznych został w 2012 roku. Został odznaczony między innymi: Brązowym Krzyżem Zasługi oraz - Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”. W dniu 15 czerwca tego roku, Pan Komendant złożył raport do Komendanta Głównego Policji o zwolnienie ze służby.

W latach 2012-2018 pod nadzorem insp. Piotra Kuci wybudowano od podstaw: Komendę Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz komisariaty: w Jasienicy, Skoczowie, KP I w Sosnowcu, KP III w Gliwicach, komisariat w Kłomnicach, Czechowicach Dziedzicach oraz Szczyrku. Jednocześnie zrealizowano rozbudowę komend w: Wodzisławiu, Rybniku oraz w Zawierciu. Ponadto Policja doposażyła w sprzęt kwaterunkowy i teleinformatyczny obiekty zaadoptowane na potrzeby Policji przez samorządy terytorialne posterunków: w Godowie, Kozach, Koszęcinach. W 2019 roku została zakończona budowa nowej siedziby Posterunku Policji w Wilkowicach oraz rozbudowa Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Ponadto w 2019 roku planuje się oddanie do użytku komisariaty policji: w Łodygowicach, Miedźnej, Woli, Wojkowicach oraz posterunki policji w Istebnej i Milówce

 • Kierownictwo śląskiej Policji oraz przedstawiciel Szkoły Policji w Katowicach
 • Policjanci podczas spotkania pożegnalnego inspektora Kuci
 • Generał Krzysztof Justyński przemawia podczas uroczystości
 • Generał Krzysztof Justyński przemawia podczas uroczystości
 • Przedstawiciele kadry śląskiej Policji
 • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński wręcza insp. Piotrowi Kuci adres okolicznościowy
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia podczas pożegnalnego przemówienia
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia dokonuje wpisu do księgi pamięci
 • Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia dokonuje wpisu do księgi pamięci
 • Mundurowi żegnają insp. Piotra Kucię
 • Policjanci podczas spotkania pożegnalnego insp. Piotra Kuci
 • Obraz pamiątkowy wręczony insp. Piotrowi Kuci