Wiadomości

Oni też już wiedzą jak wygląda rekrutacja do służby w Policji. Dowiedz się i Ty!

Data publikacji 13.06.2019

Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania dotyczące rekrutacji do służby w Policji. Za nami już druga odsłona tego przedsięwzięcia, która, podobnie jak za pierwszym razem, odbyła się na terenie katowickiego oddziału prewencji. Do autorskiego projektu katowickiej komendy wojewódzkiej tym razem zgłosiło się blisko 100 uczestników. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania, które odbędą się w lipcu i sierpniu.

Już po raz drugi zainteresowani mogli przekonać się jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego. Podobnie, jak przy inauguracji projektu, również i tym razem uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił w teście sprawności fizycznej i rozmowie kwalifikacyjnej. W trakcie spotkań omawiano także kwestie dotyczące rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów.

Pierwszą część zajęć przeprowadzono w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, gdzie odbył się test sprawności fizycznej, który jest początkowym elementem naboru do służby. Zajęcia prowadzili instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod okiem których uczestnicy pokonywali tor przeszkód.

W drugiej części pracownik do spraw rekrutacji opowiedział o praktycznych aspektach i udzielił wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Spotkania takie umożliwiają zweryfikowanie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy. W związku z dużym zainteresowanie, już dzisiaj zapraszamy na kolejne odsłony projektu. Spotkania odbędą się już w lipcu i sierpniu.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na facebooku, gdzie będziemy informować o kolejnych terminach.

  • Zdjęcie przedstawiające osoby zainteresowane pracą w policji.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające tor przeszkód.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające rzut piłka lekarską.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające skok przez skrzynię.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające bieg.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające plakat mówiący o rekrutacji.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające tor przeszkód.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające osobę w trakcie pokonywania toru.
  • Zdjęcie kolorowe. Przedstawiające osobę która biegnie torem przeszkód.