Wiadomości

Wojewódzki Finał XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji za nami

Data publikacji 06.06.2019

Znamy już laureatów Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji. W zaciętej rywalizacji na terenie miasteczka symulacyjnego Szkoły Policji w Katowicach oraz w Porcie Lotniczym Katowicach–Pyrzowicach wzięło udział 17 przewodników wraz z 20 psami służbowymi. Zwycięzcą w kategorii do wyszukiwania zapachu narkotyków został st. asp. Łukasz Brzeziński z KMP w Katowicach z psem Euforia, a w kategorii wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych asp. sztab. Filip Waśniewski z KMP w Rybniku z psem Ibajon.

XIX Wojewódzkie Kynologiczne Mistrzostwa Policji przeprowadzono w dniach 22 i 29 maja br. W zawodach wzięło udział 11 przewodników wraz z psami w kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz 6 przewodników z 9 psami w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków. Zmagania obejmowały 3 konkurencje: test wiedzy ogólnej, ogólne posłuszeństwo psa oraz pracę węchową psa składającą się z 4 przeszukań tj. w środkach transportu publicznego, pomieszczeniach, bagażach i samochodach osobowych. Zawody odbyły się przy wykorzystaniu miasteczka symulacyjnego Szkoły Policji w Katowicach oraz w Porcie Lotniczym Katowicach-Pyrzowicach z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zwycięzcami Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w kategorii do wyszukiwania zapachów narkotyków zostali:

  • I miejsce - st. asp. Łukasz Brzeziński z KMP w Katowicach z psem Euforia;
  • II miejsce - st. asp. Wojciech Bożek z KMP w Częstochowie z psem Lawina;
  • III miejsce - nadkom. Ewa Fitał z KMP w Katowicach z psem Iber.


W kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych najlepsi okazali się:

  • I miejsce - asp. sztab. Filip Waśniewski z KMP w Rybniku z psem Ibajon;
  • II miejsce - st. asp. Mariusz Ligas z KMP w Siemianowicach Śląskich z psem Jacun;
  • III miejsce - asp. sztab. Jarosław Makuch z KMP w Katowicach z psem Laur.


Zwycięzcy zostaną uhonorowani w dniu 19 czerwca 2019 roku podczas uroczystego zakończenia Wojewódzkiego Finału Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2019”, który odbędzie się w Szkole Policji w Katowicach.

Sędziami konkurencji byli funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Katowicach: nadkom. Marcin Siewiert, asp. sztab. Adam Chmel i nadkom. Mariusz Herbuś.

Zwycięzcą gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Zawodów życzymy dalszej udanej współpracy ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi.

  • Pies policyjny wraz z przewodnikiem w trakcie zawodów
  • Pies policyjny wraz z przewodnikiem w trakcie zawodów
  • Pies policyjny wraz z przewodnikiem w trakcie zawodów
Powrót na górę strony