„Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi” - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

„Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi”

Data publikacji 17.05.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich prowadzą działania profilaktyczne pn. „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi”. Akcja ma na celu promowanie wzajemnej tolerancji, poszanowania godności ludzkiej bez względu na narodowość, wyznanie czy kolor skóry. Podsumowaniem projektu będzie piknik, który odbędzie się już 14 czerwca br.

W ramach akcji objętej patronatem przez Prezydent Miasta Piekary Śląskie, mundurowi spotykają się z młodzieżą z piekarskich placówek oświatowych oraz osobami starszymi z miejscowych klubów seniora. Akcja pn. „Wszyscy jesteśmy równi – powiedz NIE rasizmowi” ma na celu zwrócenie uwagi na problem nietolerancji. Do akcji włączyli się przedstawiciele wielu narodowości, którzy wraz ze stróżami prawa odwiedzą piekarskie szkoły, uświadamiając młodzież, że kolor skóry, wyznanie, czy też narodowość bądź przynależność do danego ugrupowania nie zmienia faktu, że wszyscy jesteśmy równi… każdy z nas jest człowiekiem. W ramach projektu dla młodzieży zorganizowano konkursy, których rozstrzygnięcie będzie miało miejsce podczas podsumowania akcji w dniu 14 czerwca 2019 roku. Na terenie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich planowane są liczne atrakcje, wśród których nie może zabraknąć m.in. pokazów sprzętu policyjnego. Udział w imprezie zapowiedział już finalista VI edycji Hell’s Kitchen – Michał Suchanowski, który będzie jurorem konkursu kulinarnego polegającego na sporządzeniu potraw pochodzących z krajów, których przedstawiciele będą gośćmi wydarzenia. Warto wspomnieć, że będą to osoby m.in. z Tunezji, Indii, Senegalu, Chile, Niemiec, Włoch, Hiszpanii. Organizatorzy akcji profilaktycznej są także w trakcie tworzenia filmu promującego tolerancję, którego premierowy pokaz będzie miał miejsce już 14 czerwca br.

Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczna policjantka pokazująca coś na tablicy, gdzie za pomocą projektora prezentuje założenia prowadzonej akcji. Na zdjęciu widoczne dzieci patrzące na ekran.

Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjantka z mikrofonem prowadząca zajęcia z dziećmi. Dzieci widoczne na zdjęciu są zebrane w jednej dużej sali.

Fotografia kolorowa. Zajęcia odbywające się na sali gimnastycznej. Policjantka prowadzi prelekcję dotyczącą tolerancji.

Fotografia kolorowa. Plakat promujący wydarzenie. Na plakacie widoczne dzieci różnego koloru skóry, zebrane w kole, na którym widnieje napis wszyscy jesteśmy równi - powiedz nie rasizmowi.