Wiadomości

Dzielnicowy Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym

Data publikacji 17.05.2019

Starszy aspirant Ryszard Preg lubi swoją pracę, ale oprócz niej, w natłoku codziennych spraw znajduje czas na swoje hobby - sporty siłowe. W dniu 11 maja 2019 roku zmierzył się z konkurentami w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W trakcie zawodów, które odbyły się w hali sportowej we Wrocławiu, nie miał sobie równych zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Starszy aspirant Ryszard Preg na co dzień pełni służbę jako policjant pionu prewencji, z którą jest związany od początku swojej służby. Jest dzielnicowym z 20-letnim stażem służby. Lubi swoją pracę, w której większość czasu przeznacza na spotkania i pomoc ludziom. W natłoku codziennego życia służbowego i prywatnego znajduje jeszcze czas na swoje hobby – sporty siłowe.

W sobotę 11 maja tarnogórski policjant uczestniczył w V Mistrzostwach Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi, które odbyły się w hali sportowej we Wrocławiu. Policjant rywalizował z uczestnikami z całej Polski. W swojej kategorii wagowej +90 kg okazał się najsilniejszy, w czasie 5 minut, 31 razy wycisnął 100 kg sztangę, co dało mu Mistrzostwo Polski. Podczas tych samych zawodów, dzielnicowy wziął udział w kategorii wielokrotnego wyciskania sztangi o wadze 50 kg. Mundurowy w ciągu 5 minut wycisnął sztangę aż 143 razy plasując się na drugim miejscu podium. Starszy aspirant Ryszard Preg jest dumny ze swojego sukcesu, ale zapowiada, że nie spocznie na laurach i cały czas będzie ciężko trenować.

To nie pierwsze jego zwycięstwo na zawodach:

  • W ubiegłym roku w IV Mistrzostwach Polski w wyciskaniu wielokrotnym we Wrocławiu wywalczył pierwsze miejsce w kategorii „Weteran” wyciskając 142 razy ciężar 50 kg oraz drugie miejsce w kategorii „Senior” wyciskając 140 razy ciężar 50 kg;
  • W tym roku, w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Sportach Siłowych organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach zdobył III miejsce.
  • W kwietniu 2018 roku, dzielnicowy wystartował w Mistrzostwach Łowicza w wyciskaniu wielokrotnym. Wyciskając 33 razy sztangę o wadze 100 kg uplasował się na III miejscu zawodów;
  • W marcu ubiegłego roku, st. asp. Ryszard Preg wystartował w IV Wareckich Amatorskich Zawodach w WW sztangi. Policjant wycisnął ważącą 50 kg sztangę aż 148 razy, co dało mu I miejsce;
  • Kolejnym sukcesem dzielnicowego z tarnogórskiej komendy było zdobycie wicemistrzostwa w zawodach „Krakowski Mocny Wycisk 7” w wyciskaniu wielokrotnym 50% masy ciała. Policjant wycisnął 138 razy sztangę ważącą 50 kg, w czasie 5 minut;
  • W VII Otwartych Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Krakowie, Ryszard Preg zajął III miejsce w wyciskaniu wielokrotnym 50% masy ciała. Policjant wycisnął 140 razy sztangę o wadze 50 kilogramów w czasie pięciu minut;
  • W Pucharze Polski w wyciskaniu wielokrotnym, które odbyły się we Wrocławiu w centrum treningowym „Spartan”, w wyciskaniu wielokrotnym dzielnicowy zajął IV miejsce wyciskając 50 kg sztangę 126 razy. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski. Biorąc pod uwagę silną konkurencję, to duży sukces dla tarnogórskiego policjanta.

Dzielnicowy Preg przyzwyczaił nas, że z każdych zawodów wraca z sukcesami. Policjantowi życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.

  • Zdjęcie przedstawia stojących na podium zawodników. Wśród nich, na najwyższym stopni podium znajduje się dzielnicowy starszy aspirant Ryszard Preg.
  • Zdjęcie przedstawia stojących na podium zawodników. Wśród których, na najwyższym stopni podium znajduje się dzielnicowy starszy aspirant Ryszard Preg. Zawodnikom wręczane są dyplomy i składane gratulacje.
  • zdjęcie przedstawia dwa dyplomy, które otrzymał Ryszard Preg za zajęcie pierwszego i drugiego miejsca w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi.
Powrót na górę strony