Dzielnicowi zatrzymali agresywną parę - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Dzielnicowi zatrzymali agresywną parę

Data publikacji 16.05.2019

Dzielnicowi z piekarskiej jednostki zatrzymali 33-latkę oraz jej 39-letniego partnera, którzy są podejrzani o pobicie swojego znajomego. Mieszkańcy Piekar Śląskich zostali zatrzymani przez stróżów prawa, którzy w trakcie obchodu zauważyli osoby odpowiadające podanym rysopisom. Para po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszała już zarzuty. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Około godz. 19:00 dyżurny z piekarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące pobitego mężczyzny. Natychmiast na miejsce skierowany został patrol mundurowych, który po przeprowadzeniu niezbędnych ustaleń przystąpił do poszukiwań agresywnej pary. W tym czasie poszkodowany ze śladami pobicia został zabrany do szpitala. Chwilę później osoby odpowiadające podanym rysopisom zostały zauważone przez dzielnicowych będących w trakcie obchodu. Zarówno 33-letnia kobieta jak i jej 39-letni partner posiadali na ubraniach plamy, prawdopodobnie powstałe w wyniku krwawienia poszkodowanego mężczyzny. Jak ustalili stróże prawa, do pobicia miało dojść w wyniku awantury pomiędzy nimi podczas wspólnego spożywania alkoholu. Para została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Następnego dnia zatrzymani usłyszeli zarzuty, po czym przyznali się do pobicia mężczyzny. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura i sąd.

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczna kobieta siedząca tyłem do obiektywu oraz sylwetka policjanta siedzącego przy biurku. Osoby znajdują się w pokoju służbowym. Na biurku leży dokumentacja.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczne dwie osoby policjant w odblaskowej kamizelce z napisem policja kryminalistyka oraz osoba przykładająca ręce do maszyny zbierającej odciski palców.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widoczna maszyna podświetlająca na zielono ekran, gdzie zbierane są odciski palców. Widać także rękę policjanta z niebieską rękawiczką oraz rękę osoby zatrzymanej.

Opis filmu: Film pokazujący czynność zbierania odcisków palców na specjalnym urządzeniu. Na filmie widoczny policjant w odblaskowej kamizelce oraz osoba zatrzymana.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.94 MB)