Wiadomości

"Narkotyki i dopalacze zabijają". Inauguracja kampanii na Śląsku

Data publikacji 06.04.2019

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą. Spotkanie było inauguracją kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają", której hasło brzmi: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty. Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im jak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia są dopalacze i narkotyki.

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się z młodzieżą Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 2 w Katowicach. Było to spotkanie inauguracyjne, promujące kampanię Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. "Narkotyki i dopalacze". Działania policjantów mają na celu zwiększenie świadomości wśród młodych ludzi o zagrożeniach związanych z zażywaniem narkotyków, dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych.

Podczas prelekcji nie zabrakło również informacji dotyczących konsekwencji zarówno zdrowotnych i społecznych, ale i prawnych związanych z tymi substancjami. Przedstawiony spot filmowy wzbudził wielkie zainteresowanie wśród uczniów, a profilaktyczna pogadanka stróżów prawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przypomniano młodzieży, że narkotyki, dopalacze i inne środki psychoaktywne to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. W trakcie spotkania omówiono również odpowiedzialność prawną nieletnich związaną z posiadaniem i udzielaniem i dystrybucją środków psychoaktywnych.

  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami


Kampania "Narkotyki i dopalacze zabijają" rozpoczęła się także w innych miastach województwa śląskiego:

- Bytom

- Cieszyn

Częstochowa

Jastrzębie-Zdrój

- Kłobuck

- Lubliniec

- Mysłowice

Myszków

- Lubliniec

Pszczyna, Pszczyna, Pszczyna

Racibórz

- Ruda Śląska

- Rybnik

Tarnowskie Góry

- Tychy

- Zabrze

Zawiercie

- Żory

- Żywiec

Powrót na górę strony