Już w niedzielę impreza motoryzacyjna "Super Sprint" w Bieruniu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Już w niedzielę impreza motoryzacyjna "Super Sprint" w Bieruniu

Data publikacji 22.03.2019

Już w najbliższą niedzielę 24 marca na torze wyścigowym przy ul. Świerczynieckiej 31 w Bieruniu odbędzie się impreza motoryzacyjna dla młodych kierowców w wieku od 18 do 25 lat. „Super sprint” rozpocznie się o godzinie 9.00. Podczas wydarzenia policjanci drogówki z KWP Katowice przeprowadzą zajęcia profilaktyczne. Edukowanie młodych kierowców ma poprawić ich bezpieczeństwo w codziennym poruszaniu się po drogach. Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na miejsce imprezy o godz. 10.00. Osobą do kontaktów z mediami w zakresie zadań profilaktyczno-edukacyjnych jest podkom. Marzena Szwed - nr tel. 798 031 225.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na torze wyścigowym przy ul. Świerczynieckiej 31 w Bieruniu organizuje zajęcia edukacyjno-praktyczne, połączone z organizowanym przez Automobilklub Ziemi Tyskiej Super Sprintem dla młodych kierowców. W inicjatywę włączyły się również Zarząd Transportu Metropolitalnego, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach oraz Państwowa Straż Pożarna w Tychach. Swój udział zapowiedział znany kierowca wyścigowy Artur Janosz. W ramach wydarzenia organizatorzy przeprowadzą blok zajęć adresowanych do młodych adeptów jazdy, który ma na celu uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy bloki. W pierwszym odbędą się wykłady z instruktorami i policjantami, zakończone testem wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. W drugim bloku dla uczestników imprezy przygotowano ćwiczenia z wykorzystaniem talerza Stewarda, alkogogli oraz urządzeń do badania czasu reakcji. W ostatnim bloku uczestnicy rywalizować będą w zakresie posiadanych umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przeprowadzona zostanie próba sprawnościowa na torze wyścigowym, gdzie każdy kierowca będzie mógł w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności.

"Super Sprint" to namiastka rywalizacji sportowej, która przede wszystkim uczy pokory za kierownicą i uświadamia, jak może zachować się pojazd, a następnie zmusza do zweryfikowania swoich umiejętności. Kolejne imprezy zaplanowano przed wakacjami, po rozpoczęciu roku szkolnego i późną jesienią, tak aby działania objęły różne pory roku i uwzględniły zmieniające się warunki na drodze, tj. w dniach 2 czerwca, 29 września, 24 listopada. Uczestnictwo w edycji marcowej sprintu kandydaci będą mogą zadeklarować od 18 marca br. poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.azt.tychy.pl. Nabór na pozostałe edycje odbędzie się w analogicznym trybie tj. siedem dni przed planowanym terminem wydarzenia. Zainteresowanych dziennikarzy zapraszamy na miejsce imprezy o godz. 10.00. Osobą do kontaktów z mediami w zakresie zadań profilaktyczno-edukacyjnych jest podkom. Marzena Szwed - nr tel. 798 031 225.