Wiadomości

Znamy już zwycięzców XII Memoriału im. podkom. Tadeusza Bartosika

Data publikacji 15.03.2019

W hali sportowej katowickiego oddziału prewencji zakończył się XII Memoriał im. podkom. Tadeusza Bartosika. Po zaciętym finale na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentacja śląskiej Policji. Wybrano również zawodników wyróżniających się na boisku. Po wręczeniu nagród i złożeniu gratulacji, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn oficjalnie zakończył turniej.

W drugim dniu turnieju na boisku spotkały się reprezentacje Policji Katowice, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Sądu Okręgowego w Katowicach i Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Po zaciętych meczach w ścisłym finale spotkały się drużyny katowickiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Najlepsza okazała się ekipa Policji Katowice, która w finałowym meczu pokonała reprezentację Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej wynikiem 2:1. Z kolei trzecią lokatę wywalczyła reprezentacja Sądu Okręgowego w Katowicach. Poza podium znaleźli się zawodnicy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn, wraz z Dowódcą Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafałem Stankiem, po nagrodzeniu drużyn, wręczyli również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym rozgrywającym turnieju okazał się Mariusz Jajus, reprezentujący Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Nagrodę dla najlepszego atakującego otrzymał Michał Piechaczek z drużyny Sądu Okręgowego w Katowicach, a za najlepszego zawodnika turnieju uznano Mateusza Świstaka z reprezentacji śląskiej Policji.

Podczas uroczystości Pan Komendant przybliżył sylwetkę poległego policjanta podkom. Tadeusza Bartosika podkreślając, jak ważne jest podtrzymywanie pamięci o nim, a także wręczył pamiątkową tabliczkę żonie, Pani Bożenie Bartosik. Następnie, dziękując wszystkim za udział, oficjalnie zakończył XII Memoriał im. podkomisarza Tadeusza Bartosika i zaprosił wszystkich na przyszłoroczny turniej.

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy także wszystkim gościom, którzy zaszczycili swoją obecnością Memoriał oraz drużynom za start w turnieju i stworzenie wspaniałej, sportowej atmosfery.

Powrót na górę strony