Wiadomości

Ślubowanie uczniów klas mundurowych

Data publikacji 18.01.2019

Dzisiejszy dzień jest z pewnością jednym z najważniejszych w szkolnym życiu dla licealistów z Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. Uczniowie wiążący swoje dalsze życiowe plany ze służbą w mundurze, złożyli uroczyste ślubowanie. Oprócz rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli i prezydent miasta, w uroczystości wziął także udział Komendant Miejski Policji jastrzębskiej jednostki – mł. insp. Mirosław Jordan oraz podinsp. Andrzej Sira z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Dbanie o dobre imię szkoły i sumienne wypełnianie obowiązków ucznia - to w obecności rodziców, nauczycieli, starszych kolegów i zaproszonych gości ślubowali licealiści klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 3 w Jastrzębiu-Zdroju. Wśród uczestniczących w uroczystości osób, nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych.

Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju – mł. insp. Mirosław Jordan życzył uczniom sukcesów w nauce oraz wyraził nadzieję, że wśród kadetów znajdą się osoby, które zasilą w przyszłości nasze szeregi. Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie klasy policyjnej dali pokaz i zaprezentowali techniki obezwładniania agresywnej osoby. Nie zabrakło również elementu artystycznego. Uczniom życzymy samych sukcesów w nauce i wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodych ludzi, którzy swoją przyszłość planują związać z formacjami mundurowymi powołanymi do ochrony prawa i porządku publicznego, po uroczystościach spotkał się z klasami o profilu mundurowym – podinsp. Andrzej Sira z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Młodzi kadeci mogli dowiedzieć się, jakie są zasady rekrutacji do służby w policji, a dzięki obecności mundurowych mogli bezpośrednio uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.15 MB)

Powrót na górę strony