Wiadomości

Inauguracja kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Zaproszenie dla dziennikarzy

Data publikacji 08.01.2019

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, serdecznie zapraszamy na briefing prasowy dotyczący bezpieczeństwa na stokach narciarskich. W czasie spotkania, które odbędzie się już jutro o godz. 12.00 w Szczyrku na stokach Skrzycznego, policjanci z patroli narciarskich oraz ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzą wspólnie szkolenie i porozmawiają o bezpieczeństwie.

Rusza akcja informacyjno – edukacyjna na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Akcja jest kontynuacją działań podejmowanych w ubiegłym sezonie zimowym, a tegorocznymi partnerami są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, GOPR, TOPR, Stołeczna Grupa Wojewódzka IPA oraz Fundacja PZU. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

Serdecznie zapraszamy dziennikarzy wraz z fotoreporterami i operatorami kamer na inaugurację kampanii. Spotkanie odbędzie się jutro (9 stycznia 2019 r.) o godz. 12.00 na stokach Skrzycznego (Hala Pośrednia). Policjanci z patroli narciarskich oraz ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przeprowadzą wspólnie szkolenie i porozmawiają o bezpieczeństwie. Policyjne patrole narciarskie na stokach Podbeskidzia zaczną pełnić służbę już w najbliższą sobotę – 12 stycznia.

Terminy ferii zimowych w 2019 r.

  • 14 – 27 stycznia 2019: województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 21 stycznia – 3 lutego 2019: województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 28 stycznia – 10 lutego 2019: województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 11 – 24 lutego 2019: województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.
Powrót na górę strony