Wiadomości

Zostań jednym z nas ! Dzień otwarty raciborskiej komendy

Data publikacji 28.11.2018

Wczoraj raciborscy policjanci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodzieży powiatu raciborskiego w ramach promocji zawodu policjanta, zorganizowali dzień otwarty komendy. Kom. Mirosław Szymański wspólnie z towarzyszącą mu asp. Agnieszką Krzyżyk i asp. Sztab. Grzegorzem Krupą spotkali się w ciągu całego dnia z pięcioma grupami uczniów klas maturalnych z Raciborza i powiatu głubczyckiego. Wizyta młodzieży zorganizowana została w ramach kampanii ,,Policję tworzą ludzie… Twórzmy ją razem”

Policjant to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania. 

Młodzież podczas wizyty miała niebywałą okazję, by przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Dodatkowo miała możliwość zobaczenia sprzętu i wyposażenie jakim dysponują mundurowi. Tą częścią programu zajmował się asp. sztab. Andrzej Kantyka, który szczegółowo omówił kilka jednostek broni i pokazał je słuchaczom.  Natomiast asp. sztab. Grzegorz Krupa z raciborskiej drogówki omówił wyposażenie jakie jest wykorzystywane w codziennej służbie przez mundurowych. Policjanci podczas całego dnia odpowiadali na szereg pytań zadawanych przez gości. Każdej grupie kom. Szymański szczegółowo przedstawił proces rekrutacji kandydatów, którzy swoją przyszłość wiążą z pracą w Policji. Mundurowi podkreślali młodzieży, że w tym zawodzie jest bardzo ważna chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia ale przede wszystkim duża odporność psychiczna, gdyż stróże prawa w codziennej służbie spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Jednakże najważniejsza jest satysfakcja niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, która rekompensuje wszelkie minusy służby.

Informację dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć TUTAJ.

Powrót na górę strony