Wiadomości

Zapraszamy uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w kolejnej edycji konkursu "Policjanci w Służbie Historii"

Data publikacji 26.11.2018

Konkurs "Policjanci w Służbie Historii" jest adresowany do uczniów policyjnych klas mundurowych w ramach współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Komendą Główną Policji. Jego celem jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii Policji w czasach II Rzeczpospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę Państwa Polskiego. W ramach zadań konkursowych uczniowie odkrywają miejsca pamięci związane z historią policji, sylwetki policjantów, których postawa może być wzorem służby Polsce i Polakom oraz przekazują zdobytą wiedzę innym.

Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem Historii Policji w czasach II Rzeczypospolitej i II wojny światowej oraz jej wkładu w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości i odbudowę państwa polskiego.

Będzie to edycja szczególna, gdyż w 2019 roku przypada stulecie powstania Policji Państwowej. Z tego względu wyłonimy laureatów I i II stopnia. Laureaci I stopnia wezmą udział w zagranicznym wyjazdowym seminarium edukacyjnym, natomiast laureaci II stopnia wezmą udział w specjalnie dla nich zaplanowanym dwudniowym pobycie w Szkole Policji w Legionowie pod hasłem "Dzień z życia kadeta", w trakcie którego młodzieży zostanie zaprezentowane szkolenie policyjne.

Laureatami II edycji konkursu byli między innymi uczniowie szkół z Żywca i Piekar Śląskich.

Podobnie jak w poprzednich latach można zgłaszać swoje prace przez cały czas trwania konkursu, jednak tylko zespoły zarejestrowane do końca listopada 2018 roku mogą liczyć na udział w warsztatach.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem konkursu, gdyż pojawiły się w nim pewne zmiany.

Więcej na stronie internetowej "Policjanci w Służbie Historii" https://policjanciwhistorii.ipn.gov.pl/ gdzie odbywa się rejestracja i zgłoszenia do konkursu