Wiadomości

Areszt dla recydywisty

Data publikacji 06.11.2018

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek policjantów i prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 52-latka podejrzanego o usiłowanie rozboju. Napastnik sterroryzował ekspedientkę, zażądał wydania pieniędzy, a następnie uciekł. Z uwagi na to, że mieszaniec Jastrzębia przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 18 lat.

Do zdarzenia doszło w sobotę, około godziny 13.00. Mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów przy ulicy Rybnickiej, zagroził sprzedawczyni nożem i zażądał od niej wydania pieniędzy. Pomiędzy mężczyzną, a kobietą doszło do szamotaniny. Jastrzębianka zdołała wybiec ze sklepu. Sprawca uciekł. Policjanci bardzo szybko przyjechali na miejsce zdarzenia, ustalili rysopis sprawcy napadu i rozpoczęli poszukiwania napastnika. Stróże prawa sprawdzali wszystkie możliwe miejsca, gdzie mógł ukrywać się sprawca rozboju. Już po kilku godzinach kryminalni zatrzymali 52-latka.

Wczoraj jastrzębski sąd, na wniosek policji i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przestępstwa tymczasowy 3-miesięczny areszt. Z uwagi na to, że mieszaniec Jastrzębia przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, w więzieniu może spędzić nawet 18 lat. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 18 lat więzienia.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.54 MB)

Powrót na górę strony