„Bezpiecznie chce się żyć” w Zabrzu i Zawierciu - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

„Bezpiecznie chce się żyć” w Zabrzu i Zawierciu

Data publikacji 26.09.2018

Kolejne w tym roku seminaria poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć” odbyły się tym razem w Zabrzu i Zawierciu. W spotkaniach łącznie uczestniczyło około 600 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu i Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

Seminaria zostały zorganizowane przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W czasie spotkania policjanci z drogówki zaprezentowali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz z kierunkami podejmowanych przez Policję działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przedstawili stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Śląsku, a także w regionie Zabrza i Zawiercia. Ponadto policjanci omówili główne przyczyny wypadków drogowych oraz sposoby unikania zagrożeń na drodze. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu pieszych. W obliczu nadchodzącej jesieni podkreślili konieczność i zalety używania elementów odblaskowych.

Edukacja licznie zgromadzonej publiczności i tym razem zakończyła się występem znanej gwiazdy estradowej. Tym razem był to znany zespół IRA, którego koncert odbył się na zakończenie seminarium.