Wiadomości

Częstochowscy policjanci zdobyli medale w Szosowych Mistrzostwach Polski

Data publikacji 19.09.2018

Asp. Katarzyna Bachniak i mł. asp. Piotr Ścigała z częstochowskiej Policji triumfowali w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. Policjantka zajęła I miejsce, a jej kolega III miejsce. Oboje otrzymali też medale i puchary. Trasa przejazdu wynosiła kilkadziesiąt kilometrów i była niezwykle wymagająca. Funkcjonariusze rywalizowali z przedstawicielami Policji, Straży Pożarnej, służby leśnej i wojska.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbyły się 16 września br. w powiecie jeleniogórskim. Na starcie zmagań o tytuł najlepszego kolarza wśród mundurowych stanęło przeszło 120 uczestników. Panie miały do pokonania ponad 33 km, a mężczyźni 63 km trudnej trasy. To prawdziwy wyścig z wymogami, wymagający solidnego przygotowania.

Asp. Katarzyna Bachniak udowodniła jednak, że solidna praca i stałe dążenie do bycia jeszcze lepszym opłaciło się. Funkcjonariuszka jako pierwsza pokonała linię mety, zdobywając złoty medal i puchar. Policjantka przyznała się, że nie było łatwo sięgnąć po zwycięstwo i z pewnością nie poradziłaby sobie tak dobrze bez pomocy podczas treningów zawodowego kolarza Krzysztofa Mermera.

III miejsce w kategorii mężczyzn zajął natomiast mł. asp. Piotr Ścigała z komisariatu w Kłomnicach, który również od lat trenuje kolarstwo i wielokrotnie brał udział w różnych ogólnopolskich zawodach, zajmując wysokie miejsca.

Serdecznie gratulujemy naszym policjantom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów! W najbliższą niedzielę asp. Katarzyna Bachniak weźmie udział w zawodach „Piekło Południa Wyścig Kolarski Śladami I Wojny Światowej”. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji o życiowej pasji asp. Katarzyny Bachniak i jej męża TUTAJ.

 

 

Powrót na górę strony