Wiadomości

Niepełnosprawne dzieci zaprosiły policjantów na piknik

Data publikacji 15.09.2018

Policjanci odpowiedzieli na zaproszenie i odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ziemięcicach. Spotkali się w nim z dziećmi wymagającymi szczególnej opieki i troski. Podczas wizyty, stróże prawa pokazali milusińskim policyjny sprzęt w tym: motocykle i radiowóz. Nie zabrakło również policyjnej maskotki Sznupka. Gościem specjalnym pikniku była Pani Anna Dymna – polska aktorka teatralna i filmowa oraz założycielka Fundacji „Mimo Wszystko”.

Tarnogórscy policjanci otrzymali wyjątkowe zaproszenie. Niepełnosprawne dzieci, zaprosiły mundurowych do wzięcia udziału w organizowanym pikniku „Fajnie być razem”. Wczoraj, stróże prawa odpowiedzieli na zaproszenie i odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ziemięcicach. Osoby uczęszczające do tej placówki to dzieci niepełnosprawne wymagająca szczególnej opieki i troski. Milusińskich odwiedził Komendant Komisariatu Policji w Zbrosławicach, dzielnicowi oraz policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy. Nie zabrakło również policyjnej maskotki Sznupka. Na spotkanie z dziećmi policjanci przygotowali wiele atrakcji. Dzieci oraz ich rodzice mogli z bliska przyjrzeć się elementom wyposażenia policjanta oraz zasiąść za sterami policyjnego radiowozu i motocykla. Podczas spotkania, najmłodsi otrzymali od policjantów odblaskowe opaski, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

W trakcie trwania imprezy, przedstawiciele nadleśnictwa przekazali dyrektorowi placówki drzewo, lipę, której liście mają kształt serca symbolizując wielkie serca jakie pracownicy ośrodka wkładają w rozwój i opiekę nad swoimi podopiecznymi. Do wkopania drzewka nadleśniczy zaprosili wójta gminy, dyrektor placówki oraz szefa policjantów ze Zbrosławic. Drzewko zostało wkopane na wciąż rozbudowującej się ścieżce przyrodniczej należącej do ośrodka.

Gościem specjalnym podczas pikniku była Pani Anna Dymna – polska aktorka teatralna i filmowa oraz założycielka i prezes fundacji „Mimo Wszystko” zajmująca się dorosłymi osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz pozostającymi w trudnej sytuacji życiowej. Patrząc na uśmiechy dzieci i podziękowania od nich, można stwierdzić, że spotkanie należało do udanych. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić milusińskich i sprawić im radość. Pamiętajmy! Osoby niepełnosprawne, dorośli i dzieci są wśród nas. Otoczmy ich szczególną opieką i troską.

Powrót na górę strony