Ukradł naklejki, które chciał wymienić na pluszaki - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Ukradł naklejki, które chciał wymienić na pluszaki

Data publikacji 15.09.2018

Wśród rozwiązywanych przez policję spraw poważnych są i takie, które mogą wywoływać uśmiech na twarzy. Zdarzają się chociażby kradzieże wirtualnej zbroi, czy też innych akcesoriów bohaterów gier komputerowych. Jednak za przedmioty nieistniejące w realnym świecie, ktoś jednak często płacił prawdziwymi pieniędzmi, więc poniósł wymierne straty. Innym przykładem może być rozwiązana ostatnio sprawa kradzieży naklejek, upoważniających do odbioru maskotek w sklepie jednej z ogólnopolskich sieci.

30 sierpnia, w jednym z gliwickich marketów ktoś, wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawcy, skradł prawie 1800 naklejek uprawniających do odbioru pluszaków. Kradzież naklejek zdaje się błahą rzeczą, jednak ktoś przecież musi się z nich rozliczyć, inaczej zostanie obciążony. Ich wartość jest zaś niebagatelna, gdyż to kwota prawie 1800 zł.

Sprawą zajęli się policjanci. Po kilku dniach przyszli do mieszkania pewnego 38-latka. Mężczyzna nie krył zdziwienia widokiem stróżów prawa. Znaleziono u niego skradzione przedmioty oraz jednego pluszaka, którego otrzymał w sklepie za część naklejek. Prawie 40-letni mężczyzna nigdy wcześniej nie był karany i nie potrafił wytłumaczyć swojego nieodpowiedzialnego zachowania.