Wiadomości

Dzielnicowy ze sportową pasją

Data publikacji 14.09.2018

Aspirant sztabowy Adam Rogala jest dzielnicowym w Komisariacie Policji V w Katowicach. Jego wielką pasją są sporty wytrzymałościowo-siłowe. Dzielnicowy wielokrotnie stawał na podium w zawodach w wielokrotnym wyciskaniu sztangi. Propaguje aktywny i sportowy styl życia wśród dzieci i dorosłych i już dwukrotnie zorganizował dla młodzieży zawody sportowe w swojej ulubionej dyscyplinie.

Od początku swojej służby, czyli już 12 lat, asp. szt. Adam Rogala związany jest z katowicką jednostką. Jako dzielnicowy, większość czasu poświęca na spotkania i pomoc mieszkańcom swojej dzielnicy. Często pomaga rozwiązywać problemy i konflikty sąsiedzkie, a także służy swoją radą i pomocą. Dzielnicowy propaguje aktywny i sportowy styl życia wśród młodzieży i dorosłych. Już dwukrotnie zorganizował dla młodzieży zawody sportowe w wielokrotnym wyciskaniu sztangi.

Po służbie dzielnicowy uprawia sporty wytrzymałościowo-siłowe. Wielokrotnie uczestniczył w zawodach wielokrotnego wyciskania sztangi leżąc, zajmując miejsca na podium. Asp. szt. Adam Rogala reprezentował Komendę Miejską Policji w Katowicach podczas spartakiady w wojewódzkich mistrzostwa policji w sportach siłowych, gdzie z wynikiem 155 powtórzeń zajął I miejsce.

W tym roku policjant wystartował w lokalnych zawodach w Sosnowcu w wielokrotnym wyciskaniu sztangi ważącej 1/2 masy ciała oraz masy ciała, zajmując odpowiednio II i III miejsce. W lokalnych zawodach wyciskania wielokrotnego w Myszkowie, z wynikiem 180 powtórzeń, okazał się bezkonkurencyjny i zajął I miejsce. W Mistrzostwach Polski w wyciskaniu wielokrotnym ciężarem stałym 50 kg w kategorii seniorów +75 kg zajął III miejsce.

Gratulujemy osiąganych wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Powrót na górę strony