Wiadomości

Policjanci pomogli mężczyźnie o kulach

Data publikacji 30.08.2018

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji V patrolując ulice dzielnicy Kazimierz zauważyli starszego mężczyznę siedzącego na chodniku. Okazało się, że wysiadając z autobusu 63-latek przewrócił się, ponieważ kula ortopedyczna której stale używa uległa uszkodzeniu. Mundurowi pomogli mu wstać i dostać się do domu.

Mundurowi z Komisariatu Policji V patrolując ulice dzielnicy Kazimierz, zauważyli siedzącego na chodniku mężczyznę. Kiedy do niego podeszli, okazało się, że 63-latek przewrócił się wysiadając z autobusu. Przyczyną upadku było uszkodzenie kuli ortopedycznej, z pomocą której stale się poruszał. Mężczyzna powiedział policjantom, że podczas upadku nie doznał poważniejszych obrażeń. Niestety nie był w stanie przy użyciu uszkodzonej kuli podnieść się z chodnika. Stróże prawa, po upewnieniu się, że mężczyźnie nie jest potrzebna pomoc lekarska, pomogli mu wstać i odprowadzili go do domu. Tam mężczyzna mógł już znów samodzielnie się poruszać, korzystając z zapasowej, sprawnej kuli.

Przypominamy i apelujemy: nie bądźmy obojętni na los innych! Zgłaszajmy służbom każdy przypadek osoby (w tym również nietrzeźwej) siedzącej lub leżącej na drodze, tym bardziej nieprzytomnej. Może się okazać, że w ten sposób ocaliliśmy czyjeś życie.

 

Powrót na górę strony