Wiadomości

„Postąpili jak ludzie z sercem”

Data publikacji 29.08.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Radzionkowie, spotkali się ze wspaniałymi i szczerymi wyrazami wdzięczności, przekazanymi przez mieszkańca powiatu tarnogórskiego. Po tym, jak pomogli mężczyźnie wymienić uszkodzone koło w jego samochodzie, do rąk Komendanta Policji w Radzionkowie wpłynął list. Kierowca podziękował w nim policjantom pisząc, że „postąpili jak ludzie z sercem”. Policjanci podkreślili, że są po to, aby pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

W poniedziałek 13 sierpnia dyżurny otrzymał zgłoszenie, że na ul. Lasowickiej w Nowym Chechle porusza się samochód marki Toyota Avensis, którego kierowca jest prawdopodobnie nietrzeźwy. Mężczyzna zjechał do krawędzi jezdni i uderzył w krawężnik, uszkadzając koło w samochodzie. Dyżurny skierował na miejsce patrol policjantów z Radzionkowa. Po przyjeździe, przy samochodzie mundurowi zastali seniora, który bezskutecznie usiłował wymienić uszkodzone koło. Był trzeźwy. Jednak w tym dniu panował ponad 30 stopniowy upał i stan psychofizyczny starszego mężczyzny nie był zbyt dobry. Policjanci natychmiast kazali kierowcy usiąść w cieniu i odpoczywać. Szybko zabezpieczyli miejsce i sami wymienili uszkodzone koło tak, aby mieszkaniec powiatu tarnogórskiego mógł dalej kontynuować jazdę swoim samochodem.

Wdzięczny kierowca przesłał na ręce Komendanta z Radzionkowa list, w którym podziękował sierż. szt. Adrianowi Modrzyńskiemu oraz sierż. szt. Bogdanowi Baniszowi za pomoc na drodze. Autor listu zaznaczył, że policjanci „postąpili jak ludzie z sercem” i są profesjonalistami, którzy ciężko pracują na dobrą opinię Policji. Policjanci tym gestem byli miło zaskoczeni. Jak podkreślili mundurowi, są na drodze również po to, aby pomagać w takich sytuacjach.

Powrót na górę strony