Wiadomości

Śmiertelny wypadek na chorzowskim odcinku DTŚ

Data publikacji 31.07.2018

Chorzowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj na chorzowskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. W wyniku uderzenia osobowego seata w ekrany dźwiękochłonne zmarł pasażer tego auta. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby wszyscy podróżujący bezpiecznie dotarli do celu podróży.

Do wypadku drogowego doszło dzisiaj kilka minut po 5.00 na chorzowskim odcinku DTŚ, w rejonie jednego z dyskontów spożywczych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni kierujący osobowym seatem, który jechał w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn stracił panowanie nad autem i uderzył w ekrany dźwiękochłonne. Na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, karetki pogotowia i straż pożarna. Kierujący seatem został przewieziony do szpitala, niestety pasażer tego samochodu w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z chorzowskiej drogówki, strażacy oraz technik kryminalistyki. Na czas trwania policyjnych czynności ruch odbywał się jedynie skrajnym lewym pasem. Policjanci wytyczyli objazdy. Czynności w sprawie trwają.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek i kulturę jazdy. Zwracamy także uwagę na wysokie temperatury, które nie sprzyjają kierowcom i mogą wpływać na ich koncentrację, percepcję oraz samopoczucie za kółkiem. Zadbajmy o to, aby wszyscy podróżujący naszymi drogami bezpiecznie dotarli do celu.

Powrót na górę strony