Wiadomości

Połknął skradziony łańcuszek

Data publikacji 30.07.2018

Policjant z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji ujął po bezpośrednim pościgu sprawcę kradzieży. Mężczyzna, który zerwał stojącej na przystanku kobiecie łańcuszek z szyi nie mógł przewidzieć tego, że w pogoń za nim ruszy antyterrorysta. Myśląc, że uniknie odpowiedzialności ukrył łańcuszek... w brzuchu.

Przejeżdżający przez Świętochłowice w czasie wolnym od służby policjant z katowickiego Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji zauważył, jak 31-letni mężczyzna zrywa z szyi starszej kobiety złoty łańcuszek, po czym ucieka. Policjant bez chwili wahania zawrócił i udał się w pościg za sprawcą. Udało mu się schwytać mężczyznę kilkadziesiąt metrów dalej.

Na miejsce wezwano policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach celem przekazania sprawcy oraz skradzionego łańcuszka, którego jednak przy mężczyźnie nie znaleziono. Okazało się, że ten chcąc uniknąć odpowiedzialności... połknął go.

Sprawca został przewieziony do najbliższego szpitala. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, przy czym rabuś zarzucanego czynu dopuścił się w ramach tzw. "recydywy" co na pewno nie zostanie pominięte przez sąd i zwiększy jego karę. 

Powrót na górę strony