Wiadomości

Na rowerach i motocyklach patrolują pojezierze dąbrowskie

Data publikacji 26.07.2018

Dojadą tam, gdzie nie dotrze radiowóz. Przemieszczają się szybciej niż patrol pieszy. Policjanci z dąbrowskiej komendy w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą" patrolują na rowerach i motocyklach crossowych rejon dąbrowskich zbiorników wodnych Pogoria. W ten sposób strzegą bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą mieszkańców Dąbrowy Górniczej i regionu.

Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających w okolicy terenów rekreacyjnych w Dąbrowie Górniczej, przy akwenach Pogoria oraz w Parku Zielona. Motocykle terenowe yamaha i rowery pozwalają mundurowym kontrolować większy teren, niedostępny dla radiowozów oraz szybciej pojawiać się w niebezpiecznych miejscach. Policjanci sprawdzają trasy i ścieżki rowerowe oraz miejsca chronione. Dzięki współpracy dąbrowskiej komendy z władzami Dąbrowy Górniczej, stróże prawa mają przy miejskiej plaży na Pogorii 3 swój sezonowy posterunek.

Policjanci swoją obecnością na rowerach i crossowych motocyklach zwiększają bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Główną uwagę koncentrują na osobach pijących alkohol w miejscach do tego nieprzeznaczonych, osobach zaśmiecających tereny zielone, parkujących w miejscach niedozwolonych, niszczących infrastrukturę służącą do rekreacji oraz niszczących strefy chronione nad Pogorią 4.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony