Policjanci uratowali zamkniętego podczas upału w samochodzie psa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci uratowali zamkniętego podczas upału w samochodzie psa

Data publikacji 09.07.2018

Policjanci z komisariatu w Kuźni Raciborskiej uratowali psa, zamkniętego podczas upału w samochodzie. Do uratowania zwierzęcia przyczyniła się informacja przekazana przez świadka zdarzenia, który zauważył wyczerpanego psa w szczelnie zamkniętym samochodzie. Nieodpowiedzialnej właścicielce czworonoga grozi teraz nawet 3 letni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 13.00 na parkingu w Rudach przy ul. Cysterskiej. Do oficera dyżurnego raciborskiej komendy zadzwonił świadek, który poinformował, że w szczelnie zamkniętym, nagrzanym samochodzie marki Ford Mondeo, znajduje się wyczerpany pies. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol mundurowych z komisariatu w Kuźni Raciborskiej. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie otrzymane od świadka. Policjanci ustalili numer telefonu do właścicielki samochodu. Kobieta telefonicznie została poinformowana o zaistniałej sytuacji i wezwana, by pilnie wróciła do pojazdu. Po krótkiej chwili na miejscu pojawiła się 73-letnia mieszkanka Gliwic, która przebywała na terenie parku. Jak oświadczyła, nie widziała w swoim zachowaniu niczego złego, ani tez nie uważała, by naraziła swojego pupila na utratę życia lub zdrowia. Nieodpowiedzialnej właścicielce czworonoga grozi teraz nawet 3 letni pobyt w więzieniu.

Pamiętajmy! Wystarczy kilkanaście minut, aby w szczelnie zamkniętym, pozostawionym na słońcu pojeździe, temperatura wrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Szczególnie małe dzieci i zwierzęta pozostawione w samochodzie mogą być narażone na przegrzanie organizmu, które może zakończyć się śmiercią. Widząc zagrożenie, nie bądźmy obojętni i poinformujmy o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.