Wiadomości

Obchody Święta Policji 2018 w województwie śląskim

Data publikacji 30.07.2018

24 lipca, to od 1995 roku szczególna data dla wszystkich policjantów. Właśnie w tym roku ustanowione zostało bowiem święto naszej formacji. Tylko w województwie śląskim nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa ponad 12 tys. policjantów, wspieranych przez prawie 2200 pracowników cywilnych.

Święto Policji mundurowi obchodzą 24 lipca. Zostało ono ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 r. Jubileusz przypada w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Z okazji święta w policyjnych jednostkach odbywają się uroczyste wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz stanowiska służbowe. Policjantom i pracownikom Policji wręczane są także wyróżnienia w postaci medali i odznak. W tym dniu mundurowi nie zapominają również o swoich kolegach, którzy zginęli na służbie. Na ich grobach oraz przed tablicami i pomnikami poświęconymi ich pamięci policjanci składają wieńce.

W naszym garnizonie wojewódzkie obchody Święta Policji obchodziliśmy 24 lipca 2018 roku w Pszczynie. A tak wyglądały one w poszczególnych jednostkach:

Będzinie

Bielsku-Białej

Bieruniu

Bytomiu

Chorzowie

Cieszynie

Częstochowie

Dąbrowie Górniczej oraz Uroczusta liturgia w intencji dąbrowskich policjantów

Jastrzębiu-Zdroju

Jaworznie

Katowicach

Kłobuck

Lublińcu

Mikołowie

Mysłowicach

Myszkowie

Piekarach Śląskich

Pszczynie

Raciborzu

Rudzie Śląskiej

Rybniku

Siemianowicach Śląskich

Sosnowcu oraz Piknik z okazji Święta Policj w Sosnowcu

Świętochłowicach

Tarnowskich Górach

Tychach

Wodzisławiu Śląskim

Zabrzu

Zawierciu

Żorach

Żywcu

Powrót na górę strony